Uw aanbod gratis op Vastgoed van het land
Alle makelaars en rentmeesters zijn welkom
Vastgoed van het land is nu ook toegankelijk voor iedere makelaar of rentmeester die actief is in agrarisch- of landelijk vastgoed. Het plaatsen van aanbod is geheel gratis. Dus leden van NVM, VBO Makelaar, Vastgoedpro, NVR en ongebonden makelaars zijn van harte welkom! Het enige dat u nodig heeft is de juiste CRM software om uw objecten aan te leveren.
Leden van Vastgoedpro
Leden van Vastgoedpro die zijn ingeschreven in het Kennisplatform Landelijk Vastgoed kunnen objecten en overige gegevens invoeren via Kolibri. Bent u lid van Vastgoedpro maar niet ingeschreven bij dit Kennisplatform, informeer dan bij uw Vastgoedpro Account Manager naar de mogelijkheden.
Hoe kan ik beginnen met aanleveren?
Werkt u met RealWorks of Kolibri en u wilt direct uw aanbod op Vastgoedvanhetland.nl plaatsen, dan dient u eerst de koppeling met Vastgoedvanhetland.nl voor uw account/kantoor te laten activeren. Neem hiervoor contact op met uw CRM leverancier. Het is mogelijk dat er voor deze koppeling kosten in rekening worden gebracht door uw softwareleverancier.
Aankoop
- Overdrachtsbelasting;
- Notariskosten voor de opmaak van de akte van levering;
- Kadasterkosten voor inschrijving akte van levering.
Naast deze kosten dient de koper, ook rekening te houden met: - Notariskosten voor de opmaak van de hypotheekakte;
- Kadasterkosten voor inschrijving hypotheekakte.
Onder de kosten koper vallen nooit de makelaarskosten. Als een verkoper een makelaar inschakelt voor de verkoop van zijn/haar woning dan zal de verkoper de kosten van deze makelaar moeten betalen. Als de koper een makelaar inschakelt voor de aankoop van een woning zal de koper de kosten van deze makelaar moeten betalen.
De bedenktijd duurt (minimaal) drie dagen en begint op de dag die volgt op de dag dat de koper de (door beide partijen) ondertekende akte of een kopie daarvan krijgt overhandigd. De bedenktijd eindigt tegen middernacht van de laatste dag van de bedenktijd. Het is dus niet van belang hoe laat de koper het afschrift van de akte heeft ontvangen
Onderhandelingen
Soms besluiten verkoper en koper over een aantal minder belangrijke zaken, 'roerende zaken’ bijvoorbeeld, pas te onderhandelen als ze het over de hoofdzaken eens zijn. In een dergelijk geval kan een rechter wel bepalen dat indien partijen er over de bijzaken niet eens kunnen worden, nu ze het over de door hen zelf aangegeven hoofdzaken wel eens zijn, moeten doorgaan met onderhandelen tot er een redelijk resultaat is bereikt over de bijzaken.
Verkoop
Bij de aankoop van een nieuwbouwwoning is zo'n optie nog wel gebruikelijk. Bij het aankopen van een bestaande woning wordt vaak ten onrechte het begrip 'optie' gebruikt. Dan heeft het de betekenis van bepaalde toezeggingen die een verkopende makelaar kan doen aan een belangstellende koper tijdens het onderhandelingsproces. Zo'n toezegging kan bijvoorbeeld inhouden dat een belangstellende koper een paar dagen de tijd krijgt om na te denken over een bod. De makelaar zal in de tussentijd proberen niet met een andere partij in onderhandeling te gaan. De belangstellende koper kan deze tijd gebruiken om een beter inzicht te krijgen in zijn financiering of in de gebruiksmogelijkheden van de woning.
Een optie kunt u niet eisen; de verkoper en verkopende makelaar beslissen zelf of er in een onderhandelingsproces bepaalde toezeggingen worden gedaan.